Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Blíže k lesu

Projekt „Blíže k lesu“

      Byla jednou jedna třída, ale nebyla to klasická smíšená třída (kluci i děvčata), byla to třída ryze klučičí. Ta se rozhodla, že pomůže přírodě, konkrétně lesu. Asi takto pohádkově by mohlo začít ohlédnutí za  akcí  naší  třídy M1.S (mechanici-seřizovači, 1.ročník).

     Projekt Blíže k lesu připravila Ing. Dana Hájková, učitelka EVVO v naší třídě.  Nejdříve nám ale tuto možnost pomoci lesu nabídla a my jsme ji přivítali.

     V úterý 8.10. jsme se v osm hodin nesešli jako obvykle v pracovní dny ve škole, ale na vlakovém nádraží v Domažlicích. Vlakem jsme se vydali i s naší třídní učitelkou a učitelkou EVVO do České Kubice. Dopoledne jsme se rozhodli strávit v lese. Lesy jsou tu krásné, veliké, ale…!  I v těchto lesích je spousta větví a nepořádku, který brání růstu nových mladých stromečků. Často slýcháváme, jak to v těch lesech vypadá, ale samy se do pořádku nedají!  My jsme se rozhodli  přiložit ruku k dílu. Počasí nám přálo, nebyla velká zima a ani nepršelo.  Pracovní oděv, pracovní rukavice a hlavně pracovní nadšení a elán, to všechno jsme měli, a tak nám šla práce od ruky. Spadané větve  jsme naházeli na velké hromady, ohnuté stromečky jsme narovnali a „přišlápli“ zem nad jejich kořeny, aby mohly dobře růst.  

     V lese se nám líbilo, měli jsme dobrý pocit z vykonané práce. Navíc jsme se zase o trochu více poznali. Do Domažlic jsme se vraceli v dobré náladě a s příjemným zjištěním, že jsme dobrá parta.  Rádi naší přírodě pomůžeme zase.                                     

                                                     Žáci 1.ročníku oboru mechanik-seřizovač,  SOU Domažlice

blíže k lesu

blíže k lesu 3
blíže k lesu 2
blíže k lesu 1
Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 379 410 620-42 adresa skola@soudom.cz  bod SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
344 01