Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice
Domovská stránka > Kam na střední? 5 výhod učňovského vzdělání
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Kam na střední? 5 výhod učňovského vzdělání

Kam na střední? 5 výhod učňovského vzdělání
Blíží se rozhodování o vaší budoucnosti? O profesi, která bude vaší životní náplní? Kladete si otázku: Kam na střední školu? SOU Domažlice a Stod nabízí velké množství tříletých učňovských a čtyřletých maturitních oborů, po jejichž absolvování se na trhu práce rozhodně neztratíte. Díky praxi ve firmách, dílnách nebo salonech se navíc učňům a studentům dostane velké množství  zkušeností, které využíjí ihned po skončení svých studií. Vsaďte na školu s více než 100letou tradicí. SOU Domažlice vás připraví na budoucnost.

Obory SOU Domažlice přinášejí jistotu práce

Řemeslo má zlaté dno je přísloví, které v dnešní době nabývá stále na větším významu. Šikovné ruce a vědomosti umožní našim absolventů uplatnění na trhu práce. A to nejen v České republice, ale i sousedním Německu. Zajímají vás moderní technologie, voní vám práce se dřevem, milujete kreativní tvorbu účesů a péči o tělo nebo rádi vaříte a vábí vás vůně kuchyně? Prohlédněte si nabídku učňovských a maturitních oborů SOUDOM a zvolte si svou budoucí cestu.

Žádná kancelářská práce.
Pracujte s certifikátem v pohybu a kreativně třeba v zahraničí

SOU Domažlice nabízí jak technické, tak studijní obory zaměřené na služby. Ať už se rozhodnete pro svoji budoucnost v moderní dílně, u truhlářského stolu, v kuchyni nebo kadeřnickém salónu, kromě záruky vysoké poptávky na trhu práce vám absolvování naší školy přinese i záruku toho, že vás nečeká budoucnost na kancelářské židli. Absolventi po úspěšném skončení studia získají certifikát IES (International education society London), který je v bezpočtu zemí uznávanou zárukou odborného vzdělání a skvělou vstupenkou otevírající pracovní příležitosti.

Absolventi se uplatní v soukromé sféře

Šikovné ruce a načerpané vědomosti v budoucnosti naši absolventi dobře uplatní nejenom v průmyslových a strojírenských firmách, restauracích nebo kosmetických salonech, ale také při svém vlastním podnikání. Studenti maturitních oborů získají znalosti, které je i prakticky povedou k seznámení se s chodem firem a pomohou jim tak získat nejenom zkušenosti, ale i případné sebevědomí při zakládání své vlastní živnosti. Díky nástavbovému studiu Podnikání se mohou dveře do světa vlastního podnikání lépe pootevřít i absolvetům učňovských oboru, kteří přemýšlejí o své vlastní kariéře.

Studium není jen teorie, ale taky praxe.
Na zkušenou žáci vyrazí i do Německa

To nejpodstatnější, co si absolventi ze SOU Domažlice odnesou, je praxe. Na mladé mechaniky například čeká nabírání zkušeností u partnerské německé školy v Berufsschule Cham a u tamějších firem. Získají tak neocenitelné znalosti v oboru, ale i německém jazyce. Budoucí gastronomové nebo kuchaři získají během svého studia praxi ve vyhlášených restauracích a znalosti si doplní i díky velkému množství kurzů. Na mladé kadeřníky, kadeřnice, ale i kosmetiky a kosmetičky čeká praxe ve školním kosmetickém a kadeřnickém salonu, který je otevřen pro veřejnost. Na budoucí truhláře pak čekají moderně vybavené firmy a zakázková výroba ještě při studiu. 

Vydělávejte už při škole. Firmy žáky podporují

Naši studenti a učni si mohou přivydělat už při škole. Například budoucí strojní mechanici, kteří budou odborníky na vstřikování plastů nebo specializovánými nástrojáři, mohou získat finanční podporu od špičkových firem na českém trhu. Jednou z nich je firma Gerresheimer Hrošovský Týn, se kterou SOU Domažlice dlouhodobě spolupracuje. A co je podstatné. Dobrý prospěch a poctivá školní docházka znamenají bonusy.
soudom-stod

Prohlédněte si čtyřleté maturitní obory SOU Domažlice

  • Mechanik seřizovač. Absolventi získají technické vzdělání, které uplatní v průmyslu - zejména strojírenství. A to jako obsluha a servis obráběcích strojů nebo jako seřizovači klasických a CNC strojů, zařízení a linek
  • Kosmetické služby. Absolventi tohoto oboru získají teoretické a praktické dovednosti, které uplatní v kosmetických salonech a dalšícho oblastech. Kromě jiného se seznámí i s aktuálními módními trendy a postupy péče o tělo.
  • Gastronomie. Pro absolventy tohoto oboru se stane kuchyně, bar, kavárna nebo raut skutečnou "mistrovskou dílnou", které neodolá žádný labužník a milovník jídla.

Seznamte se s tříletými učňovskými obory SOU Domažlice

  • Obráběč kovů. Účební obor, jehož výstupem je výuční list, je specializován na získání znalostí v souvislosti se sledováním provozu CNC strojů, kontrolou přesnostiovládání frézek, soustruhů, atd. 
  • Strojní mechanik. Žáci tohoto oboru si mohou vybrat ze zaměření na vstřikování platů nebo na výrobu nástrojů pro strojírenský průmysl.
  • Truhlář. Absolvent tohoto oboru získají kromě teoretického i praktické vzdělání například v odborném kreslení, čtení výkresů a dílenských náčrtků, používání norem, aj.
  • Kuchař-číšník. Absolveti oboru kuchař-číšník se stanou skutečnými mistry kuchyně, o které bude na trhu práce zájem.
  • Kadeřník. Tento studijní obor žákům otevře dveře do kadeřnických salonů a studií. Absolventi se kromě jiného seznámí s nejnovějšími kadeřnickými technikami, technologiemimodními trendy.

Vyberte si učňovský obor na SOU Domažlice, škola Stod

  • Elektromechanik pro zařízení a přístroje. Absolventi tohoto oboru získají vědomosti z oblasti slaboproudé elektroniky. Stanou se odborníky na zabezpečovací systémyvýpočetní techniku. V neposlední řadě mají možnost získat specializaci v oblasti automatizacerobotizace výroby, která je doslova oborem budoucnosti.
  • Kadeřník. Žáci během tříletého studia si osvojí základní, ale i specializované kadeřnické techniky. Kromě tvorby účesů a péče o vlasy a pokožky se naučí diagnostikovat zdravotní stav vlasů samotných.
 

Za dva roky máte maturitu v kapse

Na střední odborné škole Domažlice a škole Stod mají absolventi učňovských oborů možnost získat v rámci dvouletého nástavbového programu Podnikání maturitu. Studenti si doplní vědomosti týkající se administrativně-ekonomických činností, účetnictví, cizích jazyků aj. Nástavbový obor je pro ně též nepostradatelnou "berličkou" při soukromém podnikání.

Kontaktujte nás pro více informací

Telefon: 379 410 620
 
E-mail: skola@soudom.cz
Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 379 410 620-42 adresa skola@soudom.cz  bod SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
344 01