Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice
Domovská stránka > Uchazeč > Gerresheimer

Gerresheimer

Gerresheimer

   Skupina Gerresheimer Medical Plastic Systems se představuje:

   Gerresheimer je předním světovým výrobcem vysoce kvalitních   speciálních výrobků ze skla a plastů, jenž se používají v globálním farmaceutickém průmyslu a zdravotnictví. Skupina se skládá ze 46 poboček v Evropě, Severní a Jižní Americe a stejně tak i v Asii, vykazuje tržby okolo jedné miliardy eur a zaměstnává přes 10 000 lidí.

Skupina Medical Plastic Systems zahrnuje všechny činnosti spojené se sektorem zpracování plastů a je jakýmsi kompetečním centrem pro problematiku plastů ve skupině Gerresheimer. Jako mezinárodní  partner  pro vývoj a výrobce vstřikovaných plastových systémů, dodáváme po téměř 60 let řešení na míru pro významné klienty z celého světa. S přibližně 1600 zaměstnanci a 30,0000 m2 výrobních prostor, z nichž asi 27.000 m² jsou tzv.čisté prostory , se Gerresheimer Medical Plastic představuje jako přední společnost v oboru vstřikování. Gerresheimer Medical Plastic Systems má výrobní závody v Německu (Pfreimd Wackersdorf), Švýcarsku (Küssnacht), České republice (Horšovský Týn), USA (Peachtree City, Gruzie), Brazílii (Campinas) a Číně (Dongguan City).

Pro farmaceutický průmysl, vyrábíme komplexní výrobky, které slouži k okamžitému transportu účinných látek do těla například: inhalátory, inzulínová pera, injekční stříkačky ..apod. Pro přední diagnostické koncerny, vyrábíme odběrová pera, lanzety na jedno použití nebo výrobky pro nejrůznější analýzy systémů v laboratořích, dále i rychlé testy pro pacienty, jenž jsou přímo určené lékařům a nemocnicím.Firmám se zdravotnickou technikou nabízíme výrobky na  jedno použití pro dialyzační jednotky, výrobky pro domácí zdravotní péči nebo invazivní chirurgické přístroje z umělé hmoty.

Gerresheimer Horsovsky Tyn

V našem závodě v Horšovském Týně  disponujeme více než 10.400 m² výrobní plochy, z toho 5.500 m2 je tzv.čistých prostor ISO třídy 8 (100.000) a 2.900 m² tzv .kontrolovaných zón. Téměř 550 zaměstnanců zde vyrábí plastové komponenty výhradně pro medicinský a farmaceutický průymsl. Metodou vstřikování (103 vstřikovacích lisů) zde vznikají díly pro ihalátory, inzulínová pera..apod.

Zvol si výuční obor s perspektivou

Kdo je rychlý, flexibilní a zájem, má do budoucnost  na své straně. Gerresheimer Medical Plastic Systems hledá mladé a angažované zaměstnance, kteří se začlení do našeho týmu. Gerresheimer Medical Plastic Systems je zárukou silné high-tech společnosti, která zajistí vysokou úroveň odborné teoretické i praktické přípravy.

Spolu s odbornou školu v Domažlicích vzdělává Gerresheimer Horšovský Týn učně v tzv. duálním nebo-li kooperačním vzdělávání, ve kterém ěi doplňují znalosti  teoretické s praktickými. Učební plán poskytuje rovnocennou úroveň vzdělávání právě v oblasti jak teoretické, která probíhá na Středním odborném učilišti v Domažlicích,  tak i praktické, které  se pak uskutečňuje ve firmě Gerresheimer v Horšovském Týně. K tomuto účelu je ve fimě k dispozici moderní školicí středisko vybavené vstřikovacími lisy.

 

Chceš se přihlásit?

Po ukončení 9.letého studia základní školní docházky zašli svoji přihlášku do oboru

Strojní mechanik se zaměřením na obsluhu lisů pro vstřikování plastů

Strojní mechanik - mechanička se zaměřením nástrojař - nástrojařka 

na adresu :

Střední odborné učililiště, Domažlice,

Prokopa Velikého 640

Kontaktní osoba: Mgr. Zdeňka Buršíková,

 tel. +420 379 410 622

skola@soudom.cz

Veškeré další informace ohledně praxe žáků ve školicícm středisku firmy Gerresheimer Horšovský Týn obdržíte na:

Gerresheimer Horsovsky Tyn spol. s r.o.

Václava Váchalová

Zahradní 282

34601 Horšovský Týn, Tschechische Republik

Tel: +420 373 726 119

E-Mail: v.vachalova@gerresheimer.com

 

Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 379 410 620-42 adresa skola@soudom.cz  bod SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
344 01