Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice
Domovská stránka > Partnerství > Gerresheimer
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Gerresheimer

 6340_140708_luftbild_HT_juli2014_A13C_ok                                                  

  Skupina Gerresheimer Medical Plastic Systems se představuje:

   Gerresheimer je předním světovým výrobcem vysoce kvalitních   speciálních výrobků ze skla a plastů, jenž se používají v globálním farmaceutickém průmyslu a zdravotnictví. Skupina se skládá ze 46 poboček v Evropě, Severní a Jižní Americe a stejně tak i v Asii, vykazuje tržby okolo jedné miliardy eur a zaměstnává přes 10 000 lidí.

Skupina Medical Plastic Systems zahrnuje všechny činnosti spojené se sektorem zpracování plastů a je jakýmsi kompetečním centrem pro problematiku plastů ve skupině Gerresheimer. Jako mezinárodní  partner  pro vývoj a výrobce vstřikovaných plastových systémů, dodáváme po téměř 60 let řešení na míru pro významné klienty z celého světa. S přibližně 1600 zaměstnanci a 30,0000 m2 výrobních prostor, z nichž asi 27.000 m² jsou tzv.čisté prostory , se Gerresheimer Medical Plastic představuje jako přední společnost v oboru vstřikování. Gerresheimer Medical Plastic Systems má výrobní závody v Německu (Pfreimd Wackersdorf), Švýcarsku (Küssnacht), České republice (Horšovský Týn), USA (Peachtree City, Gruzie), Brazílii (Campinas) a Číně (Dongguan City).

Pro farmaceutický průmysl, vyrábíme komplexní výrobky, které slouži k okamžitému transportu účinných látek do těla například: inhalátory, inzulínová pera, injekční stříkačky ..apod. Pro přední diagnostické koncerny, vyrábíme odběrová pera, lanzety na jedno použití nebo výrobky pro nejrůznější analýzy systémů v laboratořích, dále i rychlé testy pro pacienty, jenž jsou přímo určené lékařům a nemocnicím.Firmám se zdravotnickou technikou nabízíme výrobky na  jedno použití pro dialyzační jednotky, výrobky pro domácí zdravotní péči nebo invazivní chirurgické přístroje z umělé hmoty.

Gerresheimer Horsovsky Tyn

V našem závodě v Horšovském Týně  disponujeme více než 10.400 m² výrobní plochy, z toho 5.500 m2 je tzv.čistých prostor ISO třídy 8 (100.000) a 2.900 m² tzv .kontrolovaných zón. Téměř 550 zaměstnanců zde vyrábí plastové komponenty výhradně pro medicinský a farmaceutický průymsl. Metodou vstřikování (103 vstřikovacích lisů) zde vznikají díly pro ihalátory, inzulínová pera..apod.

Zvol si výuční obor s perspektivou

Kdo je rychlý, flexibilní a zájem, má do budoucnost  na své straně. Gerresheimer Medical Plastic Systems hledá mladé a angažované zaměstnance, kteří se začlení do našeho týmu. Gerresheimer Medical Plastic Systems je zárukou silné high-tech společnosti, která zajistí vysokou úroveň odborné teoretické i praktické přípravy.

Spolu s odbornou školu v Domažlicích vzdělává Gerresheimer Horšovský Týn učně v tzv. duálním nebo-li kooperačním vzdělávání, ve kterém ěi doplňují znalosti  teoretické s praktickými. Učební plán poskytuje rovnocennou úroveň vzdělávání právě v oblasti jak teoretické, která probíhá na Středním odborném učilišti v Domažlicích,  tak i praktické, které  se pak uskutečňuje ve firmě Gerresheimer v Horšovském Týně. K tomuto účelu je ve fimě k dispozici moderní školicí středisko vybavené vstřikovacími lisy.

 

Chceš se přihlásit?

Po ukončení 9.letého studia základní školní docházky zašli svoji přihlášku do oboru

Strojní mechanik - mechanička se zaměřením na obsluhu lisů pro vstřikování plastů 

Strojní mechanik - mechanička se zaměřením nástrojař - nástrojařka 

na adresu :

Střední odborné učililiště, Domažlice,

Prokopa Velikého 640

Kontaktní osoba: Mgr. Zdeňka Buršíková

 tel. +42 379 410 622

skola@soudom.cz

Veškeré další informace ohledně praxe žáků ve školicícm středisku firmy Gerresheimer Horšovský Týn obdržíte na:

Gerresheimer Horsovsky Tyn spol. s r.o.

Václava Váchalová

Zahradní 282

34601 Horšovský Týn, Tschechische Republik

Tel: +420 373 726 119

E-Mail: v.vachalova@gerresheimer.com

 

Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 379 410 620-42 adresa skola@soudom.cz  bod SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
344 01

11111111111111