Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice
Domovská stránka > Přehled oborů > Kuchař - číšník

Kuchař - číšník

OBOR KUCHAŘ - ČÍŠNÍK

DSC02943
DSC02946
DSC02947
DSC02953
DSC02955
DSC02956
DSC02958
DSC02962
DSC02966

Staňte se mistry kuchyně, servírujte jídlo jako profesionálové. Díky studiu tříletého učebního oboru kuchař-číšník získají absolventi cenné praktické a teoretické dovednosti, které jim umožní široké uplatnění na trhu práce po ukončení střední školy. Vyučit se v oboru kuchař-číšník na Středním odborném učilišti Domažlice znamená i to, že absolvent získá skvělé znalosti a dovednosti, které uplatní i při svém vlastním soukromém podnikání.

Výuka kuchařů a číšníků probíhá v moderních učebnách. Praxi můžete získat v Německu

Praktické znalosti a šikovnost získají budoucí kuchaři a číšníci ve dvou moderně zařízených učebnách. Nedílnou součástí studia je i potřebná praxe, která je právě alfa a omegou oboru kuchař-číšník. Tu lze již od druhého ročníku získat v mnoha vybraných restauracích. Některé z nich jsou například i v Německu. Budoucí kuchař-číšník se však nemusí bát. Součástí studia je výuka dvou světových jazyků včetně německého. Díky tomu bude praxe či možná budoucí práce v soudním Německu bez jazykových a dalších bariér.

Díky kurzu budou kuchaři mistry i za barem

Míchané nápoje se těší stále větší a větší oblibě. Díky týdennímu barmanského kurzu, který v rámci učebního oboru kuchař-číšník škola nabízí, bude ovládnutí bezpočtu kombinací barev a chutí hračkou. Absolventi získají cenné praktické a teoretické dovednosti jak namíchat a naservírovat neodolatelné a osvěžující nápoje.

S nástavbou mohou kuchaři a číšníci získat maturitu

Absolventi tříletého učebního oboru kuchař-číšník mohou dále na SOU Domažlice pokračovat ve dvouletém nástavbovém studiu, které je zakončené maturitou. Školní vzdělávací program Podnikání je naučí využít potenciál předchozího oboru především s ohledem na možné budoucí soukromé podnikání. V neposlední řadě absolventům umožní maturita zastávat technicko-hospodářské či obchodní a marketingové pozice. Maturitní vysvědčení jednoduše rozšíří absolventovi možnosti nejen obecně na trhu práce, ale i při zakládání své vlastní firmy či živnosti.

S certifikátem IES nebude o práci nouze

Nejen s výukou cizích jazyků a praxí to bude mít naš absolvent na trhu práce snazší. Díky mezinárodně uznávanému cerfifikátu IES, který absolventi učebního oboru kuchař-číšník získají, budou mít absolventi výhodu jak na českém, tak i například na německém pracovním trhu. Certifikát je tak pro zaměstnavatele mezinárodní známkou a zároveň zárukou kvality vzdělání či odbornosti.

Ke stažení

Chcete se živit tím, co máte rádi? Kontaktujte nás

Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 379 410 620-42 adresa skola@soudom.cz  bod SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
344 01

lide40
Krásné prázdniny plné sluníčka a pohody vám přeje SOU Domažlice