Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice
Domovská stránka > Přehled oborů > Mechanik seřizovač + CNC

Mechanik seřizovač

Čtyřletý maturitní obor Mechanik seřizovač je na SOU Domažlice otevřen pro všechny ty zájemce, kteří mají šikovné ruce, smysl pro detail a chtějí dosáhnout technického vzdělání.
 

Díky praktickým a teoretickým dovednostem najdou absolventi uplatnění ve strojírenství

  • obsluha a servis obráběcích strojů
  • seřizování klasických či CNC strojů, zařízení a linek
 
Budoucí mechanici budou mít také vzdělání z oblasti obsluhy tvářecích strojů, strojů pro dělení materiálu a zpracování plastu. Díky maturitě, která se skládá z profilové a státní části, budou se navíc absolventům otevřou dveře nejen na trhu práce, ale i k dalšímu studiu či sebevzdělání. V neposlední řadě získají cenné dovednosti prostřednictvím praxí v Německu.
 

Se vzděláním z naší střední školy bude obsluha CNC strojů hračkou

Zaměstnavatelé a firmy stále častěji hledají odborné pracovníky pro obsluhu nejmodernějších obráběcích strojů. Studiem oboru Mechanik seřizovač získají absolventi vzdělání, díky kterému naleznou pracovní uplatnění ihned po střední škole. Navíc v průběhu studia získají i mladí mechanici praxi a vazby na přední strojírenské firmy. Během studia se naučí obsluhovat nejmodernější stroje a technologie. Programování špičkových CNC obráběcích strojů a ovládnutí moderních řídících systémů tak budou mít za čtyři roky studia absolventi doslova v malíčku.
 

Absolventy připravíme zejména na:

  • obsluhu obráběcích CNC strojů
  • programování CNC
  • na získání základů dovedností počítačového technického kreslení (CAD)
  • obsluhu řídících systémů  Heidenhain, Sinumeric, Fanuc.

Mechanici si rozšíří obzory studiem v Německu

SOU Domažlice jako jediná škola v regionu nabízí budoucím mechanikům seřizovačům volitelný modul, který znamená výuku a odbornou praxi v německém Rodingu. Mladí mechanici si rozšíří své teoretické a praktické znalosti po dobu několika týdnů na pobočkách německé Berufsschule Cham. Získají tak nejen cenné zkušenosti převážně v oboru pneumatika, ale zdokonalí se i v německém jazyce. Podstatnou stránkou bude i získání praxe ve špičkových německých firmách.

Odborné vzdělání studentům zaštítí certifikát.
Usnadní jim najít práci v zahraničí

Navíc po absolvování kurzu absolventi získají Certifikát německé obchodní a hospodářské komory, který jim garantuje znalosti a opravňuje je ke zrychlenému dosažení dalšího vzdělání u našich západních sousedů. Obecně, díky zahraniční několikatýdenní praxi se absolventům otevře i německý pracovní trh.

Chcete studovat obor mechanik seřizovač? Kontaktujte nás

Ke stažení

Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 379 410 620-42 adresa skola@soudom.cz  bod SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
344 01