Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice
Domovská stránka > O nás > Naše škola > Školní rok 2016/2017 > Leden > Miloš Zeman navštíví ve čtvrtek Domažlice
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Miloš Zeman navštíví ve čtvrtek Domažlice

 

Miloš Zeman.

Miloš Zeman.Foto: DENÍK/ Karel Pech

„Poslední den návštěvy prezidenta v kraji začne na Středním odborném učilišti v Domažlicích, kde bude připraveno setkání s řediteli středních škol v kraji a poté s žáky tří domažlických středních škol. Pak se prezidentská kolona přemístí do Kdyně, kde se opět prezident potká s vedením města a bude besedovat s občany. Na závěr bude připravena tisková konference," shrnula naplánovaný program tisková mluvčí Krajského úřadu Plzeňského kraje Alena Marešová.

Přesný časový plán nynější návštěvy prozatím zveřejněn nebyl. Ve všech místech, která prezident navštíví, se však na jeho návštěvu pilně připravují.

„Naši žáci chystají vlastnoručně vyrobený produkt. Chceme, aby ho potěšilo, že bude vyrobený našimi žáky speciálně pro něj, že nepůjde o nějaký kupovaný dárek," nastínila ředitelka SOU Domažlice Zdeňka Buršíková.

Miloš Zeman navštívil Chodsko ve svém premiérském období koncem 90. let i ve své nynější prezidentské funkci, kterou zastává od roku 2013.
„V roce 1999 jsem ho vítal v roli předsedy vlády jako tehdejší starosta," vzpomínal před časem nynější senátor Jan Látka.

V prezidentské roli zavítal Zeman na Domažlicko poprvé 5. března 2015.
V Holýšově si prohlédl závod EvoBus, diskutoval s vedením města i firmy a čas zbyl i na setkání s občany. Hlava státu si z Holýšova odvezla dar v podobě modelu autobusu, který se v holýšovské firmě vyrábí.

Pro prezidenta připravoval dárek i domažlický muzikant Antonín Konrády. Sestavil pro něj chodský hudební nástroj fanfrnoch, zapracoval do něj i tzv. Džbán, na který keramička Jana Psutková z Klenčí pod Čerchovem kromě chodských motivů nakreslila i nápis Domažlice 2015. Miloš Zeman převzal dárek na domažlické radnici.

Pak besedoval s občany Domažlic ve velkém sále MKS. Probral například Islámský stát, léčitelství nebo zákaz kouření na veřejnosti.
Poobědval pak v restauraci Dubina a poté se přesunul na Tachovsko.
Zdroj: http://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/milos-zeman-navstivi-ve-ctvrtek-domazlice-a-kdyni-20170122.html

 
 
Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 379 410 620-42 adresa skola@soudom.cz  bod SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
344 01

lide40
Krásné prázdniny plné sluníčka a pohody vám přeje SOU Domažlice