Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice
Domovská stránka > O nás > Naše škola > Školní rok 2018/2019 > BŘEZEN > Mistrovství republiky v oboru TRUHLÁŘ
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Mistrovství republiky v oboru TRUHLÁŘ

Dne 27.února 2019 proběhlo v Brně republikové kolo soutěže „Mistrovství republiky v oboru Truhlář“. Z regionálního kola Karlovarského a Plzeňského kraje, postoupil jako jediný do republikového kola žák druhého ročníku SOU Domažlice J. Češka. Soutěž zaštitoval Klastr českých nábytkářů, a samotné republikové kolo organizovala Integrovaná Střední škola Slavkov u Brna. Soutěž probíhala v Brně na výstavišti v rámci výstavy Mobitex (veletrh nábytku a bytového designu). Soutěže se kromě 13 závodících žáků z různých krajů ČR, zúčastnili také zástupci truhlářských oborů z Polska, Slovenska a Maďarska. Soutěžící žáci měli v průběhu 5 hodin vyrobit jednoduchou židličku konstrukčně spojenou na otevřené ozuby. Což je výrobek velmi pěkný, ale vcelku pracný na krátký čas. Náš žák se umístil na nádherném čtvrtém místě, jeho výrobek byl velmi kvalitně zpracovaný a dokončený.

Bc. Ing. Miroslav Solnička, který J. Češku doprovázel, zhodnotil Mistrovství republiky v oboru Truhlář jako velmi náročné, vyžadující již vysokou zručnost, a odborné dovednosti truhlářského řemesla.

 

Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 379 410 620-42 adresa skola@soudom.cz  bod SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
344 01

Nové obory ve školním roce 2020/2021
PRODAVAČ
MECHANIK SEŘIZOVAČ ZAMĚŘENÍ TECHNOLOGIE ZPRACOVÁNÍ PLASTŮ