Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice
Domovská stránka > Přehled oborů > Obráběč kovů

Obráběč kovů

Tříletý učební obor obráběč kovů, který je zakončen výučním listem, nabízí absolventům získání znalostí a dovedností ze strojírenství. Díky velké poptávce na pracovním trhu je jeho absolvování jistotou budoucího zaměstnání. Žáci během studia získají zejména vzdělání zaměřené na obsluhu a programování CNC strojů:
 
  • sledování provozu CNC strojů
  • kontrolu přesností obráběných součástí
  • naučí se ovládat i ve strojírenství nepostradatelné frézky, soustruhy, aj.

Studium oboru obráběč kovů na SOU Domažlice udělá z žáků mistry v programování CNC strojů

Obor obráběč kovů ocení zejména učni se vztahem k řemeslu. Také ti, kteří jsou manuálně zruční a mají zájem o techniku. Díky moderním učebnám a práci na špičkových strojích se během tří let z nadějných žáků stanou experti na obsluhu, servis a programování CNC strojů.

Kvalifikaci žákům rozšíří nadstavbové maturitní studium

Absolventi tříletého učebního oboru obráběč strojů mohou dále na SOU Domažlice pokračovat ve dvouletém nástavbovém studiu, které je zakončené maturitou. Díky vzdělávacímu programu Podnikání se naučí znalosti z ekonomie, které mohou absolventi využít při budování své vlastní firmy.

S certifikátem IES nebude o práci nouze

Nejen s výukou cizích jazyků a praxí to bude mít naš absolvent na trhu práce snazší. Díky mezinárodně uznávanému cerfifikátu IES, který absolventi učebního oboru obráběč strojů získají, budou mít absolventi výhodu jak na českém, tak i například na německém pracovním trhu. Certifikát je tak pro zaměstnavatele mezinárodní známkou a zároveň zárukou kvality vzdělání či odbornosti.

Ke stažení

Učební plán 2017

Řemeslo má zlaté dno. Vyučte se mu na SOU Domažlice.
Kontaktujte nás pro více informací

Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 379 410 620-42 adresa skola@soudom.cz  bod SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
344 01