Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice
Domovská stránka > Přehled oborů > Strojní mechanik - nástrojař

Strojní mechanik - nástrojař

Technické obory mají budoucnost. Kvalitní nástrojař je ve výrobě stále žádaný

Potřeba speciálních nástrojů, které výrobu urychlují a zpřesňují dala prostor pro vznik samostatného oboru - nástrojářství. V souvislosti s novými technologiemi je nástrojářství obor, který se neustále rozvíjí. Bez kvalifikovaných strojních mechaniků se žádná výrobní společnost už neobejde. Získejte výuční list v oboru, na který budete pyšní. Strojní mechanik nástrojař se na trhu práce s jistotou uplatní.

Nástrojař najde uplatnění v průmyslové výrobě i v malovýrobě

Strojní mechanik nástrojař se specializuje na výrobu nástrojů pro strojírenský průmysl a výrobu. Žádný nástrojař si bez znalosti moderních technologií dnes už nevystačí. Na naší škole si vše potřebné osaháte v praxi. Naučíte se vyrábět nástroje určené pro průmyslovou výrobu. Stanou se z vás odborníci na lisovací nástroje, formy i přípravky.
Strojní mechanik nástrojař

Nechcete se spokojit s málem? Vyučte se u nás! Díky modernímu vybavení učeben získáte tu nejlepší praxi pro práci ve svém oboru

V SOU Domažlice na vás čeká špičkové zázemí, moderní technika a technologie, dokonale vybavené učebny a dílny. Školou i praxí vás provedou zkušení učitelé a mistři.
Řemeslo nástrojař

Řemeslo je základ. A co to obnáší?

  • Rozumět technické dokumentaci
  • Rukodělně zpracovávat kov
  • Pracovat se soustruhem a frézkou
  • Znalost hydrauliky a pneumatiky
  • Porozumět mechanice strojů

Co potřebujete pro svou práci umět, to vás naučíme. Spojujeme teorii s praxí

Kvalitní výuka na SOU Domažlice se zakládá na úzké spolupráci s nadnárodními společnostmi Siemens a Gerresheimer Horšovský týn.
Spolupráce nástrojař

Jak taková spolupráce vypadá?

Pro společnost Siemens jsme se stali certifikovaným partnerem v oblasti školení obsluhy CNC strojů a ve výuce jejich programování pro obor strojní mechanik. Během studia mají žáci možnost u společnosti Siemens absolvovat krátkodobé i dlouhodobé stáže. Pro úspěšné absolventy Siemens nabízí po ukončení studia možnost pracovního uplatnění.
 
Od roku 2011 je SOU Domažlice partnerem nadnárodní společnosti Gerresheimer Horšovský Týn. V rámci spolupráce poskytujeme teoretickou výuku na naší škole a praktickou ve firmě Gerresheimer. Společnost je vybavena moderním školícím střediskem vybaveným vstřikovacími lisy. Pod dohledem zkušených lektorů nabízí studentům praxi přímo ve výrobě. Po dobu studia společnost nabízí možnost finančního stipendia. Úspěšní absolventi pak mají po ukončení studia ve společnosti Gerresheimer dveře otevřené.
Strojní mechanik

Zvyšte svoji šanci na trhu práce. Získejte mezinárodní certifikát IES

SOU Domažlice získala v roce 2015 mezinárodní certifikát International Education Society London. Nyní získání certifikátu garantuje svým studentům. Majitelé certifikátu mají větší šanci na uplatnění ve svém oboru u nás i v zahraničí.
 
 

Chcete studovat obor Strojní mechanik nástrojař? Kontaktujte nás:

 

skola@soudom.cz

379 410 620

Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 379 410 620-42 adresa skola@soudom.cz  bod SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
344 01