Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice
Domovská stránka > O nás > Naše škola > Školní rok 2013/2014 > Červen 2014 > Truhlářský kemp pro talentované žáky Plzeňského kraje
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Truhlářský kemp pro talentované žáky Plzeňského kraje

Po odborném kempu, který naše škola pořádala v minulém školním roce z pověření „ Střediska služeb školám” v Plzni, jsme byli jeho uspořádáním pověřeni i ve školním roce 2013-2014.

Kemp na naší škole proběhl ve dnech 23.6 až 26.6. 2014. Byl určen pro vybrané talentované žáky 1. ročníku oboru vzdělávání Truhlář a zúčastnilo se jej 12 žáků ze škol plzeňského regionu.

Jako hlavní úkol kempu jsme si stanovili nejen prohloubení vztahu žáků k oboru, ale i zdokonalení praktických dovedností zejména při práci s masivním materiálem.

Za důležité jsme již při přípravě programu považovali i taková hlediska jako je estetické cítění, dokonalé využití vlastnosti dřeva, jak mechanických, tak i estetických.

Zaměřili jsme se i na fenomén ochrany životního prostředí a tomu jsme přizpůsobili návrh výrobku.

V prostředí kolem nás ubývá vlivem člověka přirozených úkrytů nejen pro zvířata a ptáky, ale i pro hmyz, a tak jsme jako výrobek navrhli jakýsi domeček pro hmyz. Účastníkům kempu jsme nechali na uvážení, jaký materiál v něm pro hmyz použijí. K dispozici tak měli například úlomky kůry, orobince, šišky, větvičky apod.

Zpracování dřeva má v našem regionu dlouhodobou tradic, a proto jsme do programu kempu zařadili i některé doprovodné akce související s tímto tématem ,např. návštěvu Muzea Chodska.

Na odpolední volné chvilky jsme pro žáky připravili i kulturní a sportovní akce.

hmyzí hotel 024

Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 379 410 620-42 adresa skola@soudom.cz  bod SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
344 01

lide40
Krásné prázdniny plné sluníčka a pohody vám přeje SOU Domažlice