Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice
Domovská stránka > O nás > Naše škola > Školní rok 2016/2017 > Červen > Vzniká vědecká práce o česko-německé přeshraniční výuce na SOU Domažlice
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Vzniká vědecká práce o česko-německé přeshraniční výuce na SOU Domažlice

Letos si neformálně připomínáme páté výroční intenzivně probíhající česko-německé spolupráce mezi SOU Domažlice a učňovskou školou v Chamu. Během těchto pěti let mohli žáci domažlické školy těžit z bohaté nabídky kulturních, sportovních i vzdělávacích akcí přeshraničního charakteru, jejichž pomyslným vrcholem se stala nabídka tříletých česko-německých vzdělávacích modulů pro mechaniky seřizovače a nově též pro elektroinstalatéry, kuchaře a truhláře. Čilé spolupráce mezi oběma školami si všiml Achim Johannes Bornhofen, student univerzity v německém Bamberku, a zvolil si ji jako téma pro svoji magisterskou práci. V současné době pan Bornhofen pracuje na rozsáhlém dotazníkovém šetření, které se stane empirickým podkladem pro jeho vědeckou práci o nejúspěšnějším počinu na poli česko-německého přeshraničního vzdělávání v česko-bavorském regionu.

Martin Šíp

 

Foto - pan Bornhofen

autor

 

 

 

 

 

 

 

 

Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 379 410 620-42 adresa skola@soudom.cz  bod SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
344 01

lide40
Krásné prázdniny plné sluníčka a pohody vám přeje SOU Domažlice