Soudom
Střední odborné učiliště Domažlice
Domovská stránka > O nás > Naše škola > Školní rok 2017/2018 > Březen > Česko-německá burza práce na SOU Domažlice
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.

Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Česko-německá burza práce na SOU Domažlice

Ve středu 21. března 2018 se na domažlickém učilišti uskutečnil již čtvrtý ročník mezinárodní burzy práce pod názvem „Klíč k příležitostem“ (německy „Berufsinfomesse“). Na pětadvacet německých a českých firem z příhraničního regionu tak využilo této vítané příležitosti a prezentovalo se prostřednictvím infostánku v prostorách školy. Převažovaly přitom jednoznačně technicky orientované firmy zaměřující se na CNC obrábění kovů, ale v širokém spektru vystavujících podniků se našla zajímavá nabídka i pro službové obory, jako je kuchař-číšník či kadeřnice. Vedle zmíněných firem učiliště hostilo rovněž zástupce obou německých partnerských škol (Berufsschule Cham, Realschule Neunburg vorm Wald), které našim žákům nabízejí tradičně nadstandardní možnosti přeshraničního studia, Technologický kampus Cham a v neposlední řadě zde byl zastoupen také úřad zemského rady chamského regionu, jenž se velkou měrou podílí na financování a realizaci přeshaniční spolupráce domažlické školy s německými sousedy. Z českých nefiremních subjektů je třeba ještě zmínit vystavující Armádu ČR a Policii ČR a regionální zástupce agentur práce a hospodářských komor.

Akce se ve výsledku opět setkala s velkým zájmem u žáků i pedagogů SOU Domažlice – žákům umožnila získat informace o možnostech studia a práce v zahraničí i u nás, které dost možná dobře využijí už brzy při shánění letní brigády, učitelům zase dala možnost dostat se do bližšího kontaktu se svými kolegy/partnery ve firmách, a posílit tak důležité vazby mezi střední odbornou školou a firemním prostředím, které v českém školství stále ještě často povážlivě chybí. Pan Walter Hamperl z úřadu zemského rady v Chamu myšlenku celé akce shrnul následujícím způsobem: „Burza práce vytváří důležitou mezinárodní platformu pro výměnu informací a dialog; podobné aktivity je už z principu třeba podporovat a dále rozvíjet.“ Můžeme se tak už nyní těšit na jubilejní pátý ročník veletrhu práce, který se na SOU Domažlice uskuteční v březnu 2019 a na nějž se ředitelce domažlického učiliště, Mgr. Zdeňce Buršíkové, již nyní, tedy v ročním předstihu, přihlásila řada českých a německých subjektů a firem z příhraničního regionu.

Martin Šíp

Německé vystavující firmy a subjekty

 

Agentur für Arbeit, Cham

Berufsschule Cham

db-Matik, Roding

Eder Technik, Roding

F.EE, Neunburg vorm Wald

Hotel Sonnenhof, Lam

JR Personal, Cham

K+B E-Tech, Cham

Landesamt Cham

Maschinenfabrik Herbert Meyer, Rötz

Mühlbauer, Roding

Realschule Neunburg vorm Wald

Stangel & Co., Roding

Technologie Campus Cham

 

České vystavující firmy a subjekty

 

Armáda ČR

Gerresheimer, Horšovský Týn

Kdynium, Kdyně

Mary Kay ČR

MD Elektronik, Chotěšov

OHK Domažlice

OHK Klatovy – EURES

PeHToo, Horšovský Týn

Policie ČR

Strojírny Kohout, Kdyně

ÚP Domažlic

Foto 21

Naši partneři
Podporují naše projekty a aktivity
SAP
telefon +420 379 410 620-42 adresa skola@soudom.cz  bod SOU Domažlice
Prokopa Velikého 640
344 01